Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Znamy szczegóły kolejnej odsłony kampanii...

Data dodania: 2018-12-07
Segregacja to wciąż jeden z głównych problemów w zbiórce odpadów komunalnych. Także Słubice zmagają się z jego skutkami, dlatego po raz kolejny do akcji wkracza telewi... więcej »
 
 

Poranna rozmowa z Leszkiem Bajonem

Data dodania: 2018-12-07
Starosta Leszek Bajon był gościem "Porannej Rozmowy HTS". Zapytaliśmy m.in o kwestie zadłużenia powiatu oraz funkcjonowania i rozwoju szpitala. więcej »
 
 

Poranna rozmowa z Lekkoatletką Małgorzatą Krzyżan

Data dodania: 2018-12-06
Małgorzata Krzyżan, lekkoatletka była kolejnym gościem "Poranka z HTS"  Poprosiliśmy o podsumowanie minionego sezonu, który niewątpliwie obfitował w wiele sukces&am... więcej »
 
 

Tworzyli świąteczne ozdoby podczas warsztatów...

Data dodania: 2018-12-06
Jak co roku, Galeria OKNO, mieszcząca się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowała warsztaty mikołajkowe. Drugiego dnia odbyły się warsztaty z szycia świątecznych ozd&... więcej »
 
 

Takich mikołajek jeszcze nie było! Do Słubic...

Data dodania: 2018-12-06
Takich mikołajek w Słubicach jeszcze nie było! W naszym mieście, obok warzywniaka Alik i Syn pojawiła się świąteczna zagroda z Mikołajem i żywymi reniferami na czele. Każdy kt... więcej »
 
 

Umowa Brandmed i AOK funkcjonuje i przynosi korzyści

Data dodania: 2018-12-06
We wrześniu tego roku Centrum Medyczne Brandmed oraz AOK Nordos podpisali umowę na leczenie ambulatoryjne, co oznacza, że Polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym maj... więcej »
 
 

Gdzie się podział Mikołaj? W...

Data dodania: 2018-12-06
Mikołajki to niesamowity i szczęśliwy czas dla wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych. Tego dnia z naszym obiektywem odwiedziliśmy Przedszkole Samorządowe ''Jarzębinka'', aby zoba... więcej »
 
 

W Górzycy ponownie gościły utalentowane anioły

Data dodania: 2018-12-06
Festiwal aniołów organizowany co roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy to już lokalna tradycja. 5 grudnia rozpoczęła się 12 edycja anielskiego festiwalu. Pierwszy dzień festiw... więcej »
 
 

Koalicja w Radzie Powiatu Słubickiego powiększyła...

Data dodania: 2018-12-05
Wczoraj w starostwie powiatowym doszło do rozszerzenia koalicji o 2 radnych,a dokładniej o Macieaj Błońskiego oraz Krzysztofa Bohuszko. O szczegółach Starosta Słubicki Leszek Bajon Już nie... więcej »
 
 

FINAŁ AKCJI "KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI"

Data dodania: 2018-12-05
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem ''Każdy Inny Wszyscy Równi'' dobiegły końca. 5 grudnia odbył się marsz integracyjny ulicami miasta, kt&o... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 133
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola