Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

WIADOMOŚCI Z "REGIONU" PRZEGLĄD...

Data dodania: 2018-10-12
W najnowszym wydaniu magazynu „Region – przegląd miesiąca” powiemy o tym, że ruszyły prace przy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Zobaczycie również jak rozpoczęło się... więcej »
 
 

Konferencja promująca doradztwo zawodowe w regionie

Data dodania: 2018-10-11
W czwartek w Collegium Poloniucum odbyła się konferencja promująca doradztwo zawodowe w regionie. Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych wykładów i wskazówek doty... więcej »
 
 

Bal Seniorów oraz podpisanie porozumienia pomiędzy...

Data dodania: 2018-10-11
Nadszedł czas na podsumowanie projektu pn. „Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa”, z tej okazji 10 października odbył się uroczysty bal senior&oacut... więcej »
 
 

OFERTA PRACY W FIRMIE STYL-DOM

Data dodania: 2018-10-10
W związku z dynamicznym rozwojem firmy STYL-DOM poszykujemy kandydata na stanowisko monter stolarki otworowej. Mile widziane doświadczenie oraz prawo jazdy kat.B. OFERUJEMY: - konkurencyjne wynagrodzenie - możliwo&#... więcej »
 
 

Kolejne spotkanie Polsko-Niemieckiej Sieci...

Data dodania: 2018-10-10
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum działająca na zlecenie gminy Słubice oraz miasta Frankfurt nad Odrą serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Polsko-Niemieckiej Sieci Organizacji Pozarządowych, kt&oa... więcej »
 
 

HTS NEWS - wydanie 6 [wersja elektroniczna]

Data dodania: 2018-10-09
Zapraszamy Państwa do sprawdzenia kolejnego wydania darmowej gazety HTS NEWS. W gazecie m.in. Relacja z XX Golickiej Mili  Czym jest cukrzyca?! Wywiad z Maćkiem Łysiakiem - youtuberem, który prow... więcej »
 
 

Za nami konferencja na temat "Możliwości...

Data dodania: 2018-10-09
W dniach 27 i 28 września odbyła się konferencja na temat „Możliwości współpracy polsko-niemieckiej w sektorze zdrowia”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez ASB Ost... więcej »
 
 

Poranna rozmowa z Agnieszką Schmid

Data dodania: 2018-10-09
Zapraszamy na poranną rozmowę HTS, tym razem porozmawiamy z Agnieszką Schmid, koordynatorką ds polskich studentów i marketingu na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zapytamy... więcej »
 
 

Jesienne nowości w Mount Blanc Słubice

Data dodania: 2018-10-09
Mount Blanc zaprasza do spróbowania jesiennych nowości. Sami zdecydujcie na co macie ochotę… Czy będzie to puchar lodowy czekoladowo-wiśniowy. A może specjalnie przygotowana belgijska czekola... więcej »
 
 

Warsztaty kulinarne dla seniorów na statku Zefir

Data dodania: 2018-10-08
8 października w ramach projektu pn. „Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa” odbyły się warsztaty kulinarne na statku Zefir. Warsztaty i wspóln... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 120
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola