Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tak Kunowicka szkoła obchodziła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
9 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kunowicach nastąpiła kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. ''Scenariusz tego dnia przygotowano bardzo skrupulatnie. Na początek uczniowie wszystkich klas wykonywali biało-czerwone kotyliony oraz plakaty przedstawiające drogę do niepodległości. 5 zespołów z klas V-VIII uczestniczyło w konkursie wiedzy historycznej. O godzinie 11.11 odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego rozpoczął się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów kl. VI. Kolejny punkt to 100 okrążeń na 100 lecie - chętni uczniowie z wszystkich klas (łącznie 100 osób) oraz nauczyciele biegali wokół boiska szkolnego. W ramach odpoczynku posłuchaliśmy koncertu piosenek o charakterze patriotycznym. Ostatnim punktem obchodów był przemarsz z flagami narodowymi głównymi ulicami naszej miejscowości, a wybrani uczniowie pojechali w tym czasie reprezentować naszą szkołę na biegach ulicznych w Słubicach.'' - Małgorzata Jurkowska.   

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7773,tak-kunowicka-szkola-obchodzila-100-lecie-odzyskan
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola