Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie integracyjne w ramach projektu "Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa"

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-29
A A AWydrukDrukuj  
 
27 września w ramach projektu pn. „Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa” odbyło się spotkanie integracyjne dla seniorów z obu stron Odry. Spotkanie integracyjne w kompleksie leśnym w Nowym Młynie połączone ze wspólnym zbieraniem grzybów było już drugim działaniem w ramach projektu.  Uczestnicy mogli wziąć udział w krótkim referacie który miał na celu poznanie przyrody regionu pogranicza oraz w spacerze ścieżką edukacyjną, po udanym spacerze nadszedł czas na poczęstunek.  Za ten transgraniczny projekt odpowiedzialny jest Powiat Słubicki i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.  Uczestników spotykania zapytaliśmy co o nim sądzą oraz dlaczego zdecydowali się wziąć udział.    Kolejne działania w ramach projektu, które odbędą się we wrześniu i październiku 2018 r. 1. 05.10.2018r. i 08.10.2018 r. – warsztaty kulinarne na statku Zefir połączone z godzinnym rejsem (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, odbędą się w dwóch grupach po 4 godz. każdy – I grupa 05.10.2018r. i II grupa 08.10.2018r.). Celem głównym warsztatów jest rozwijanie i doskonalenie zmysłów smaku, zapachu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania i smakowania przyrządzanych potraw z kuchni polskiej oraz niemieckiej. 2. 10.10.2018 r. – godz. 15:00-19:00 – Bal seniorów wraz z podsumowaniem wspólnie zrealizowanego projektu. W tym dniu zostanie również podpisane wspólne porozumienie pomiędzy radami seniorów Powiatów Słubickiego oraz Odra-Szprewa. W związku z powyższym zachęcam i serdecznie zapraszam Seniorów z powiatu słubickiego do czynnego udziału w projekcie.   Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu pn. „Transgraniczna wymiana seniorów powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa”, współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA z Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.   

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7649,spotkanie-integracyjne-w-ramach-projektu-transgran
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola