Belka
Piątek, 4 Lipca 2025   imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"ŚCIEŻKA OBOK DROGI" I EWA DAŁKOWSKA W SŁUBICKIEJ BIBLIOTECE

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartkowe po południe Słubicką bibliotekę odwiedziły tłumy, a to wszystko za sprawą goszczenia Ewy Dałkowskiej- znanej i popularnej aktorki, która dokonała prezentacji zaadaptowanych fragmentów książki pt. "Ścieżka obok drogi". Wydarzenie artystyczne miało na celu wspomnienie o Józefie Piłsudskim w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.  Wśród zgromadzonych pojawiła się młodzież, co zdecydowanie ucieszyło naszego gościa. 

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7717,sciezka-obok-drogi-i-ewa-dalkowska-w-slubickiej-bi
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola