Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ROZBÓJ Z UŻYCIEM NOŻA W JEDNYM ZE SŁUBICKICH SKLEPÓW

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Policjanci ze Słubic zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który dopuścił się rozboju z użyciem noża. W piątek (13 lipca) Sąd Rejonowy w Słubicach aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Jak informuje KPP w Słubicach:  Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 lipca) w godzinach nocnych. Jak ustalili policjanci do jednego ze słubickich sklepów przyszedł zakapturzony mężczyzna. W pewnym momencie zagroził sprzedawcy nożem i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Sprawca zabrał ze sklepu przenośny komputer, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony natychmiast o całym zdarzeniu powiadomił słubickich policjantów. Funkcjonariusze zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie, niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie sprawcy rozboju i jego szybkie zatrzymanie. W związku ze zgłoszeniem policjanci zabezpieczyli zapis z monitoringu miejskiego w rejonie lokalu, w którym doszło do przestępstwa. Na podstawie zebranych dowodów i ich analizy, niecałą godzinę od zdarzenia ustalili, że napastnikiem był 34-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany w środę (11 lipca) i doprowadzony do słubickiej jednostki. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty, a Sąd Rejonowy w Słubicach zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7507,rozboj-z-uzyciem-noza-w-jednym-ze-slubickich-sklep
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola