Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs plastyczny pt. "Poznajemy słubickie organizacje pozarządowe"

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest przygotowanie plakatu promującego wybraną organizację pozarządową. - Zależy nam na tym, żeby dzieci, młodzież dowiedziały się, czym zajmują się działające w Słubicach fundacje i stowarzyszenia. A potem wybrały tę jedną organizację, której działalność jest im najbliższa i przygotowały plakat, który przedstawi to, czym ona się zajmuje – mówi Katarzyna Kochańska z fundacji. I dodaje, że dzięki plakatom również inni dowiedzą się więcej o naszych NGO’sach. Uczniowie mają z czego wybierać – na terenie gminy zarejestrowanych jest ok. 70 fundacji i stowarzyszeń. Zajmują się wieloma obszarami: pomagają potrzebującym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, czy zwierzętom. Działają na rzecz ekologii, propagują historię, zrzeszają osoby które łączy wspólna pasja. Organizują warsztaty, pikniki, spotkania, wycieczki, wieczorki... Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych: 1-4 klasa szkoły podstawowej oraz 5-8 klasa (i 3 gimnazjum). Ich prace oceni jury, które wybierze te najciekawsze plakaty. I decyduje o podziale nagród dla trójki najlepszych w każdej kategorii. – Na razie jest to tajemnica, ale już niebawem powiemy, co będzie czekało na autorów najlepszych prac – mówi K. Kochańska. Czas na przygotowanie prac upływa 31 października. Do tego dnia do godz. 15 należy je dostarczyć do biura Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, ul. T. Kościuszki 1, budynek biblioteki Collegium Polonicum. Konkurs został zorganizowany w ramach działalności Sektora 3 Słubice, zadania publicznego finansowanego z budżetu gminy Słubice. Konkurs patronatem medialnym objęli: portal Słubice24.pl i telewizja HTS. Więcej informacji: www.fundacjacp.org, www.slubice.pl, e-mail: k.kochanska@fundacjacp.org , tel. 61 82 96 878, 884 309 488.

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7675,konkurs-plastyczny-pt-poznajemy-slubickie-organiza
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola