Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brama na Placu Przyjaźni już nie posłuży jako przejście

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Brama przy Placu Przyjaźni, która od lat służyła jako skrót między osiedlem a miastem została zagrodzona, a w jej miejscu ma się pojawić lokal usługowy. Zapytaliśmy mieszkańców co sądzą o tym posunięciu?  W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi rozpoczętych prac budowlanych przy ul. Plac Przyjaźni 23C o kilka kwestii zapytaliśmy Inwestora- Leonarda Pietrowa (Prezes Zarządu Boloba sp. z o.o.) :    1. Kilka słów o inwestycji? Co powstanie w miejscu, gdzie znajdowała się brama? Inwestycja polega na przebudowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania przejazdu bramowego na lokal usługowy. Lokal będzie przeznaczony pod wynajem. O charakterze będzie decydował, za zgodą właściciela, najemca. 2.Skąd pomysł, aby lokal powstał akurat w tym miejscu?  Inwestycja jest zlokalizowana przy ul. Plac Przyjaźni 23C, ponieważ inwestor posiada tylko w tej lokalizacji tytuł prawny do tego typu przedsięwzięcia. Cała nieruchomość obejmująca działki ewidencyjne. nr 519/25 i 519/38 jest prywatną własnością od 2006 roku. 3. Jaka firma jest odpowiedzialna za tę inwestycję? Inwestorem jest Boloba sp. z o.o. z siedzibą w Słubicach. 4. Gdzie zatem będą mogli przejść i przejechać mieszkańcy? Do wszystkich nieruchomości istnieją drogowe dojazdy od ulicy Kopernika oraz Wawrzyniaka. Piesze dojścia oprócz wyżej wymienionych znajduje się kilkadziesiąt metrów w kierunku mostu na wysokości Hotelu Kaliski. 5. Kiedy została wydana zgoda na tę zabudowę i kto ją wydał? Pozwolenie na budowę zostało wydane w lipcu 2018 przez Starostwo Powiatowe w Słubicach. 6.Czy inwestycja  jest zgodna warunkami tamtejszej zabudowy ? Inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego centrum miasta Słubice. 7. Kiedy zgodnie z planem nowe miejsce będzie gotowe?  Chcielibyśmy zakończyć inwestycje w 2019 roku.  

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7747,brama-na-placu-przyjazni-juz-nie-posluzy-jako-prze
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola