Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

AOK Nordos i Centrum Medyczne Brandmed podpisało umowę na leczenie ambulatoryjne

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
AOK Nordos i Centrum Medyczne Brandmed podpisało umowę na leczenie ambulatoryjne, w związku z tym odbyła się konferencja prasowa na której obie strony przedstawiły uczestnikom zalety i cel ich współpracy. Nowa oferta AOK Nordost w Słubicach: z kartą ubezpieczeniową AOK szybki i nieskomplikowany dostęp do lekarza w Centrum Medycznym Brandmed Berlin/Słubice, 14 września 2018. Polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają od dzisiaj przywilej korzystania z transgranicznej opieki ambulatoryjnej na podstawie karty ubezpieczeniowej AOK. Kasa Zdrowia AOK Nordost, jako lider na niemieckim rynku ubezpieczeń zdrowotnych w regionie przygranicznym, zawarła w tym celu umowę z Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach. „Cieszymy się, że ponad 44.000 polskich ubezpieczonych, w tym wielu pracowników przygranicznych ze Słubic oraz okolic, zaufało AOK Nordost. Jako pierwsza kasa w Niemczech AOK Nordost otworzyła się bardzo mocno na potrzeby polskich ubezpieczonych i już w 2011 roku stworzyliśmy bogatą ofertę związaną z obsługą w języku polskim. Teraz, specjalnie dla naszych ubezpieczonych ze Słubic i okolic, uzupełniamy naszą ofertę o dostęp do opieki ambulatoryjnej w Polsce”, mówi dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost Kai Wilke-Schulz. „W naszym Centrum Medycznym Brandmed, które działa już od ponad dwóch lat, w ramach współpracy z AOK Nordost pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy 6 specjalizacji, szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. W ramach współpracy ubezpieczeni oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym uzyskają wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową AOK Nordost”, mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Brandmed. Obok regulacji unijnych, zawartych w dyrektywie transgranicznej i rozporządzeniach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w niemieckim prawie przewidziana została możliwość zawierania przez kasy chorych umów na podstawie §140e V Księgi Kodeksu Socjalnego (SGB V) ze świadczeniodawcami zagranicznymi w celu ułatwienia ubezpieczonym dostępu do świadczeń ambulatoryjnych poza granicami Niemiec. Swobodny przepływ pracowników jest wyzwaniem także dla niemieckich kas chorych. Szczególnie ważne jest pokonanie barier językowych, które mają tak ważne znaczenie w procedurach zdrowotnych. Dalsze informacje na stronie: www.aok.pl i www.brandmed.eu

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7625,aok-nordos-i-centrum-medyczne-brandmed-podpisalo-u
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola