Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za nami konferencja na temat "Możliwości współpracy polsko-niemieckiej w sektorze zdrowia".

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 27 i 28 września odbyła się konferencja na temat „Możliwości współpracy polsko-niemieckiej w sektorze zdrowia”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez ASB Ostbrandenburg oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „MEDYK” w Gorzowie Wlkp. Konferencja miała na celu wniesienie wspólnego wkładu w rozwój transgranicznej współpracy w zakresie ochrony zdrowia. ( Pani z Brandmed i Jabłoński) Pierwsze spotkanie odbyło się 27 września w Collegium Polonicum,  po powitaniu gości rozpoczął je wykład inauguracyjny. (Prof. Dr. med. Konrad Meissner / Zastępca dyrektora Kliniki) Podczas tych dwóch dni gościliśmy w Słubicach mnóstwo osób zaangażowanych w realizację transgranicznych projektów w zakresie medycyny. ( Dr. Oliver Fahron / Służba ratownicza, Klinika we Frankfurcie n. Odrą)  Zwieńczeniem pierwszego dnia była dyskusja panelowa w której udział wzięli m.in szef Resortu Zdrowia w Ministerstwie Pracy, Spraw Społecznych, Zdrowia, Kobiet i Rodzin Brandenburgii Thomas Barta. W dyskusji udział wzięli także zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Grażyna Dobroczyńska i prezes Stowarzyszenia na rzecz Polsko-Niemieckiej Współpracy w Ochronie Zdrowia, a zarazem wiceprezes Centrum Medycznego Brandmed Joanna Józefiak. Pod koniec dnia goście udali się do Słubickiego Casina , gdzie odbył się występ chóru Adoramus. Następnego dnia goście udali się do Centrum Medycznego Brandmed, gdzie również odbyła się konferencja. Na uczestników czekały także wykłady ekspertów oraz runda pytań i odpowiedzi.  Na koniec uczestnicy konferencji mieli okazję do zwiedzenia centrum ASB Frankfurt. To były intensywne dwa dni, dzięki którym wyjaśniło się wiele pytań, lecz także powstało sporo nowych na temat współpracy Polski i Niemiec w sektorze zdrowia.

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7684,za-nami-konferencja-na-temat-mozliwosci-wspolpracy
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola