Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WIADOMOŚCI Z "REGIONU" PRZEGLĄD WRZEŚNIA

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W najnowszym wydaniu magazynu „Region – przegląd miesiąca” powiemy o tym, co czeka nas w nowej perspektywie UE 2021-2017. Jakie są priorytety, na jakie pieniądze możemy liczyć i na co je wydamy? Szczegóły zdradzi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz Christopher Todd , dyrektor departamentu polityki regionalnej i miejskiej w Komisji Europejskiej. Będziemy także w Gorzowie Wlkp. na niezwykłym przyjęciu urodzinowym. Minęło bowiem 5 lat od przekształcenia gorzowskiego szpitala w spółkę. Dzięki tej odważnej decyzji udało się oddłużyć lecznicę. Odwiedzimy też rolników podczas Lubuskiego Święta Plonów w Babimoście, a na koniec odsłonimy szczegóły Kongresu Gospodarczego Lubuskie 2018, który odbędzie się w dniach 11-13 października. Zapraszamy!  

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7646,wiadomosci-z-regionu-przeglad-wrzesnia
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola