Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WIADOMOŚCI Z "REGIONU" PRZEGLĄD PAŹDZIERNIKA

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy Państwa na Październikową odsłonę programu „Region-przegląd miesiąca”. W październikowej odsłonie programu „Region-przegląd miesiąca”, sprawdzimy jaki jest potencjał gospodarczy województwa lubuskiego. Posłuchamy jak oceniają nas eksperci, przedsiębiorcy i ludzie świata nauki – wszystko za sprawą Kongresu Gospodarczego, w którym udział potwierdziło 1700 osób. Przekonamy się także jaka jest siła kobiet na Ziemi Lubuskiej. Pół tysiąca pań wzięło udział w X. jubileuszowym Kongresie Kobiet, a wydarzenie, którego inicjatorka była marszałek Elżbieta Anna Polak, odbyło się w urzędzie marszałkowskim. Wspólnie ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczniemy nowy rok akademicki. A nieco młodsi „studenci” odkryją tajnik kodowania programowania. Zaczynamy!

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7746,wiadomosci-z-regionu-przeglad-pazdziernika
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola