Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WIADOMOŚCI SAMORZĄDOWE- NOWY POMNIK NA PLACU SYBIRAKÓW

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod koniec lipca, na placu Sybiraków, stanął, ufundowany przez gminę, Pomnik Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę. Pomnik oficjalnie odsłonięty zostanie 17 września. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń, w ramach gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Już teraz na tę uroczystość serdecznie zaprasza Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz. W 2015 roku powołany został  Społeczny Komitet Budowy Pomnika Zesłańców Sybiru i Niepodległości w Słubicach, w którym oprócz Sybiraków i mieszkańców  znaleźli się też m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów czy Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Pomysłodawcami budowy pomnika byli właśnie słubiccy Sybiracy. Dla wielu z nich, tak jak dla Lucyny Żukowskiej i Ludmiły Kamińskiej, Sybir jest do dziś otwartą raną, a nowy pomnik czymś na prawdę ważnym i wzruszającym.  Przy okazji na placu Sybiraków spotkaliśmy również mieszkańców Słubic, którzy nie kryli swojego podziwu przyglądając się nowemu pomnikowi.     

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7588,wiadomosci-samorzadowe-nowy-pomnik-na-placu-sybira
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola