Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Weź udział w VII Słubickim Forum Organizacji Pozarządowych

Data publikacji: 2018-11-21, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed nami już 7 spotkanie słubickich fundacji i stowarzyszeń! To nasza lokalna dobra tradycja – żeby co roku zebrać się i rozmawiać o tym, co dotyczy NGO’sów w Słubicach. Dlatego Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i gmina Słubice po raz kolejny zapraszają wszystkich lokalnych społeczników. Dlaczego warto się spotykać? To bardzo istotne, żeby nasz lokalny trzeci sektor, czyli ludzie, którzy go tworzą, społecznicy, wolontariusze, ludzie z pasją, znali się i trzymali się razem. Oraz żeby wiedzieli, że ich działalność jest ważna i potrzebna. Forum to również okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy między organizacjami. A także do czerpania inspiracji na przyszłość. Dlatego co roku zapraszamy gości, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach związanych z trzecim sektorem, współpracy z samorządem. Co bardzo ważne, w forum biorą również udział przedstawiciele władz naszej gminy. Nie inaczej będzie również w tym roku. VII forum rozpoczniemy od dyskusji o tym, jak wzmacniać potencjał społeczny naszego miasta. Udział w niej wezmą Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic, Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, Ewelina Niwald, lider partnerstwa regionu sulęcińskiego „Skuteczni w partnerstwie regionu” i Agnieszka Opalińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ta dyskusja i późniejsze rozmowy przy jednym ze stolików będą zarazem początkiem pracy nad wypracowaniem w Słubicach założeń budżetu obywatelskiego. O czym jeszcze będziemy rozmawiać przy stolikach? Drugim z tematów będą założenia powstającej Polsko-Niemieckiej Sieci Współpracy – wezmą w nich  udział również zaproszone organizacje z Frankfurtu nad Odrą. Trzecia rozmowa będzie dotyczyła tego, jak budować partnerstwo, które faktycznie działa – przy tym stoliku liderki opowiedzą o partnerstwie z powiatu sulęcińskiego. A czwarty temat będzie dotyczył tego, co każda organizacja pozarządowa robi – czyli komunikacji z otoczeniem. Jak opowiadać o swoich działaniach w sposób angażujący? Co nie mniej istotne, forum to również dobra okazja do integracji słubickiego trzeciego sektora i spędzenia czasu razem. Dbajmy o dobre relacje, wspierajmy się nawzajem! Patronat medialny nad forum objęły: portal Słubice24 i telewizja HTS. Aby wziąć udział w forum należy zgłosić się: – mailowo: [email protected], – telefonicznie pod numerami: 884 309 488 lub 61 82 96 791 (w godz. 8.00 – 16.00). Termin zgłoszeń upływa 26 listopada. Ze względów organizacyjnych jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 4 uczestników. VII Forum Organizacji Pozarządowych Termin: 27.11.2018 r. godz. 17.00 Miejsce: sala konferencyjna Collegium Polonicu

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7788,wez-udzial-w-vii-slubickim-forum-organizacji-pozar
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola