Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty kulinarne i teatralne uczestników projektu dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Za nami kolejne warsztaty w ramach projektu pn.''Transgraniczne spotkania dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa''. Uczestnicy projektu mieli okazję podzielić się na grupy i wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz teatralnych.  Warsztaty kulinarne odbyły się w gospodarstwie-agroturystycznym DERENIÓWKA i poprowadziła je Pani Bożena Dereń. W warsztatach udział wzięła grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach oraz nasi goście zza Odry.  Tego dnia odwiedziliśmy również warsztaty odbywające się w Rzepińskim Domu Kultury, gdzie uczestnicy mieli okazję podszkolić swój warsztat teatralny.  Uczestniczkę warsztatów zapytaliśmy jak podobały jej się zajęcia.    Spotkanie inauguracyjne zorganizowane zostało w ramach projektu pn.''Transgraniczne spotkania dla osób niepełnosprawnych powiatów Słubickiego i Odra-Szprewa'', współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA z Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7825,warsztaty-kulinarne-i-teatralne-uczestnikow-projek
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola