Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Strażacy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczynku dzieci

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 19 i 31 lipca 2018 r. Komenda Powiatowa PSP w Słubicach przeprowadziła kontrole odbywającego się wypoczynku dzieci i młodzieży – „Klubu Przyjaciół KORCZAKOWA” – organizowanego nad jeziorem Grzybno na terenie Nadleśnictwa Ośno Lubuskie, po których odbyły się spotkania z uczestnikami obozu. Przeprowadzanie cyklicznych wizytacji tego typu obozów ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników poprzez sprawdzenie m.in. dojazdu do miejsca obozu, sposobu przeprowadzenia sprawnej ewakuacji do miejsca bezpiecznego w sytuacji wystąpienia zagrożenia, a także łączności radiowej i komórkowej z kierownictwem obozu. W spotkaniach uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach mł. bryg. Wojciech Śliwiński. Podczas spotkań strażacy przeprowadzili prelekcje w ramach kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas okresu wakacyjnego, w tym o konieczności powiadamiania służb poprzez numery alarmowe podstawowe. Przekazano również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli możliwość praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności przy użyciu fantoma. Strażacy udzielili również instruktażu użycia podstawowego sprzętu ratowniczego w postaci koła czy też rzutki ratowniczej, a następnie przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego przy użyciu łodzi motorowej. Podczas wizyty na terenie obozu w trakcie trwania drugiego turnusu, druhowie z jednostki OSP w Ośnie Lubuskim zaprezentowali również sprzęt znajdujący się na ich samochodzie ratowniczo – gaśniczym. Na koniec dzieci mogły się schłodzić przy rozstawionej kurtynie wodnej.  

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7541,strazacy-czuwaja-nad-bezpieczenstwem-wypoczynku-dz
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola