Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SG ORAZ KAS UDAREMNIŁY PRZEMYT PÓŁ MILIONA SZTUK PAPIEROSÓW

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Próbę przemytu 500 000 sztuk papierosów o szacunkowej wartości 350 000 zł, udaremnili lubuscy funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar odkryto w ciężarowce, która jechała do Francji. Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki :  W okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy składający się z samochodu marki Mercedes wraz z naczepą. Zgodnie z dokumentami przewozowymi w naczepie miały się znajdować się urządzenie elektryczne, które kierowca miał dostarczyć do Francji. W trakcie kontroli stwierdzono, że w przyczepie pojazdu przewożone są również kartony, na które mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów. Po ich otwarciu okazało się, że są one wypełnione papierosami znanej marki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W sumie ujawniono 500 000 sztuk papierosów wartych niemal 350 000 zł. Kierowcy - 32-letniemu mieszkańcowi województwa lubuskiego, który nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego-skarbowego za posiadanie lub przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe o wartości przekraczającej 18 500 000 zł.  

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7579,sg-oraz-kas-udaremnily-przemyt-pol-miliona-sztuk-p
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola