Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POWIAT SŁUBICKI WYBRAŁ NOWE WŁADZE

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
23 listopada w Starostwie Powiatowym w Słubicach odbyła się 1 sesja Rady Powiatu. Podczas sesji wybrano nowe władze. Po uroczystym ślubowaniu nowej rady przystąpiono do głosowania na nowego przewodniczącego rady powiatu. Został nim po raz kolejny Wiesław Kołosza, następnie poznaliśmy jego zastępców Ryszarda Chusteckiego oraz Bogdana Hajkowicza.  Przyszedł czas na najważniejszy wybór tego dnia, a mianowicie wybór starosty. W głosowaniu udział wzięło 2 kandydatów Leszek Bajon oraz Ireneusz Madej.  Stosunkiem głosów 9:8 zwyciężył i nowym starostą powiatu słubickiego został Leszek Bajon.  Po wyborze nowego starosty przyszła kolej na wybór wicestarosty, którym został Robert Włodek, zdobywając 10:7. O komentarz w sprawie nowych władz powiatu zapytaliśmy byłego Starostę Marcina Jabłońskiego.  Na sesji pojawiła się również Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, którą poprosiliśmy o ocenę sytuacji w powiecie słubickim.             

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7795,powiat-slubicki-wybral-nowe-wladze
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola