Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

OSTATNIA PLENEROWA WYCIECZKA W RAMACH AKADEMII MAŁEGO LEŚNIKA ZA NAMI

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną niedzielę, 30 września odbyła się ostatnia, plenerowa wycieczka zorganizowana w ramach tzw. Akademii Małego Leśnika prowadzonej przez Koło Regionalistów w Rzepinie, Nadleśnictwo Rzepin, Technikum Leśne w Starościnie oraz Miejski Dom Kultury w Rzepinie. Kolejny raz poza samą organizacją sukcesem okazała się frekwencja uczestników, którzy przybyli bardzo licznie, bo aż w grupie blisko 60 osób. Łaskawe także okazały się tym razem warunki pogodowe. Po przybyciu na miejsce, przy świetlicy wiejskiej w Gajcu uczestników powitał koordynator Akademii Małego Leśnika Damian Utracki dziękując jednocześnie serdecznie za pomoc w organizacji wycieczki Pani Annie Gandeckiej z Nadleśnictwa Rzepin, Pani Annie Borowskiej – sołtys sołectwa Gajec oraz Panu Andrzejowi Borowskiemu – Leśniczemu Leśnictwa Zielony Bór. Następnie wszyscy udali się na pieszą ok. 1,5 godzinną wyprawę do lasu w poszukiwaniu grzybów i innych darów natury. Już dziś serdecznie zapraszamy na ostatnie kończące i podsumowujące Akademię Małego Leśnika spotkanie, które odbędzie się we wtorek 16 października 2018r. o godz..16.30 w siedzibie Nadleśnictwa Rzepina przy ul. Puszczy Rzepińskiej 11. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w wyżej wymienionym spotkaniu u koordynatora Akademii Damiana Utrackiego: 608 750175 / damian_utracki@op.pl (Info.pras.Damian Utracki)

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7666,ostatnia-plenerowa-wycieczka-w-ramach-akademii-mal
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola