Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opiekuńcze skrzydła powiatu- wielki projekt skierowany do seniorów

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Opiekuńcze skrzydła powiatu to projekt, który pozwoli na uruchomienie w Słubicach, z inicjatywy zarządu powiatu, Domu Dziennego Pobytu Seniora. W związku z projektem odbyła się konferencja „Powiat przyjazny seniorom”, na którą zaprosił mieszkańców dwóch powiatów starosta Marcin Jabłoński. Opiekuńcze skrzydła powiatu to nie tylko Dom Dziennego Pobytu Seniora. Prócz powiatu słubickiego projekt ten będzie realizowany wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach, Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Rzepinie, stowarzyszeniem po PROstu ze Słubic, gminie Cybinka i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Cybince.  Dzięki współpracy z wieloma partnerami, w powiecie słubickim zorganizowany zostanie system świadczenia usług opiekuńczych i asystenckich dla osób, które ich potrzebują. Ponadto przy słubickim DDP powstanie Klub Seniora, a drugi, działający już w Cybince otrzyma dodatkowe wsparcie. Opiekuńcze skrzydła powiatu obejmą także stowarzyszenie Po PROstu.  - Tutaj będą m.in. prowadzone szkolenia i poradnictwo dla opiekunów osób niepełnosprawnych oraz rodzin zagrożonych wykluczeniem. Wartość projektu to prawie 3 miliony zł, a jego zakres może być na bieżąco rozszerzany.

Pełna treść wiadomości na: slubice.tv/wiadomosci/7639,opiekuncze-skrzydla-powiatu-wielki-projekt-skierow
slubice.tv, Źródło artykułu: slubice.tv
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola