Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Latynoskie rytmy i muzyka filmowa podczas noworocznego koncertu

Data publikacji: 2017-01-03, Data modyfikacji: 2017-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Latynoskie rytmy i muzyka filmowa podczas noworocznego koncertu

Słubickie Towarzystwo Muzyczne, przy wsparciu gminy Słubice, organizuje koncert noworoczny, na który zaprasza miłośników muzyki latynoamerykańskiej oraz soul i jazzu. Odbędzie się on 7 stycznia w Collegium Polonicum, o 17.00 i 20.00.

 

Jak zapowiada Barbara Weiser, prezes STM i dyrygentka chóru Adoramus, koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej publiczność usłyszy największe hity muzyki filmowej w wykonaniu znakomitego wokalisty Michała Grobelnego. Będą to m.in. utwory nagrodzone Oscarami: „Writing's on the Wall” Sama Smitha z filmu o przygodach Jamesa Bonda „Spectre”, kompozycja Eltona Johna do filmu „Król Lew”, a także ścieżka dźwiękowa z „Leona Zawodowca”, która jest znana z wykonania Stinga, Briana Adamsa „Everything I do, I do it for you” czy Franka Sinatry „My way”. M. Grobelny zaśpiewa też własne kompozycje. - Druga część koncertu przeniesie nas do ciepłych klimatów muzyki latynoamerykańskiej – mówi B. Weiser. – Muzycy z Peru, Chile, Argentyny oraz Kolumbii, wspólnie z solistami ze Słubic: Wojciechem Kuczyńskim i Bartoszem Borulą oraz chórem Adoramus wykonają dwa znakomite dzieła Ariela Ramireza: Misa Criolla oraz Nawidad Nuestra. Prezentowaliśmy je już podczas festiwalu Musica Autumna i muzyka ta tak porwała publiczność, że zdecydowaliśmy się zaprezentować ją raz jeszcze – wyjaśnia B. Weiser. Muzykom podczas koncertu towarzyszyć będą tancerze ze studia Bohema Henryka Lechelta.

Bilety na koncert kosztują 75 zł i można je kupić w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, ul. Wojska Polskiego 142 (w godzinach 8.15 – 16.30), będą też dostępne przed koncertami w Collegium Polonicum.

Latynoskie rytmy i muzyka filmowa podczas noworocznego koncertu

redakcja, Źródło artykułu: slubice.pl, Autor zdjęć: slubice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
słubicki

Powiat słubicki - powstały w 1999 roku w ramach administracyjnej reformy ma swoją siedzibę w Słubicach. W skład powiatu leżącego nad Odrą wchodzą następujące gminy: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin, Słubice, Górzyca. Teren powiatu w województwie lubuskim zajmuje 999 tys. km², na których zamieszkuje 47 tys. osób.

Do powiatu prowadzi wiele dróg: krajowe nr 2, 22, 29 oraz 31; wojewódzkie 134, 137 i 139, a także linie kolejowe nr 3, 273 oraz 364.

Turyści, którzy interesują się sportem powinni odwiedzić jeden z najstarszych stadionów w centralnej Europie. Chodzi oczywiście o stadion olimpijski w Słubicach. Do atrakcji należy także Muzeum Łąki w Owczarach, średniowieczne mury obronne w Ośnie Lubuskim i Collegium Polonicum, czyli placówka naukowo-badawcza, którą znajdziemy w Słubicach. Miłośnicy spędzania czasu na relaksie pośród powinni wybrać się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Bobrowy Szlak”. Na niewielkim obszarze można spotkać tam prawie wszystkie typy siedliskowe lasu. Warto także zobaczyć dąb „Piast”. Ma on aż 660 lat!    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola